Thea har varit feberfri idag och antibiotikan går jättebra att ge. Också sol dessutom, livet är gott!
Thea ville baka så hon gjorde äppelkaka som hon bjöd Julia på när hon kom hem från skolan.
Thea har varit feberfri idag och antibiotikan går jättebra att ge. Också sol dessutom, livet är gott!
Thea ville baka så hon gjorde äppelkaka som hon bjöd Julia på när hon kom hem från skolan.
This entry was posted on torsdag, april 14th, 2011 at 18:54 and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
ulrika Says:
oj! vilka fantastiska bilder!
ett sådant sammanträffande med något ni har att hämta hos mej…
så skönt att höra att thea mår bättre!
trevlig kväll.
ulrika
Jessica Says:
Vad fin hon är<3
Det är ju Ylva som inspirerar mig,hon är så duktig!
Jag har aldrig vart någon löpare men vill verkligen för det är så bra träning,lyckas jag så kan du få schemat av mig sen när din bebbe är ute:).
"StjärnJayne" Says:
OHHH…så mycket hår hon har nu!!! Härligt pigg och glad ser hon också ut att vara!!!
Jag säger det igen, blir inte alls förvånad om hon blir bagare en dag, kanske öppna ett fik i er trädgård så kan hela Hindby komma hem och fika på rasterna???
(så slipper jag…för det är kollegernas önskan… hi hi hi)
Det blir många inlägg om Thea som är 7 år och har Downs syndrom. Hon har även haft Leukemi och avslutade 2,5 års tuff behandling i januari 2012. Jag heter Malin och övriga familjen är storasyster Julia 15 år, lillebror Tom 1 år och pappa Adrian. Vi bor i ett gammalt hus i södra Malmö. Välkommen till Thea och gänget!
Copyright © 2023 Thea och gänget – Entries (RSS) | Powered by WordPress – Theme Sakura created by area381